fbpx

Trening
medyczny

Trening medyczny to coraz bardziej pożądana metoda treningowa skupiająca się na aspekcie prozdrowotnym. Na szkoleniu dowiesz się o sposobach przeciwdziałania kontuzjom oraz metodach powrotu do sprawności.

699zł
Zapisz się
kurs_1
kurs_2
kurs_3
kurs_4
kurs_1

Czas trwania

Nasze szkolenie z treningu medycznego trwa łącznie aż 12 zegarowych (2 x 6h) i zazwyczaj realizowane jest w sobotę i niedzielę. Nasze szkolenie niemal w całości skupia się na praktyce, a wiedza teoretyczna natychmiast omawiana jest obrazem praktycznym danego zagadnienia.

kurs_2

Uzyskane dokumenty

Uczestnictwo w szkoleniu z treningu medycznego jest jednoznaczne z uzyskaniem specjalnego certyfikatu w języku angielskim, poświadczającym nabytą wiedzę wśród pracodawców w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.

Dodatkowo wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

kurs_3

Atmosfera i ludzie

Jesteśmy pewni, że wyjątkowa atmosfera jest gwarantem efektywnej nauki. Stawiając na komfortowe uczestnictwo w zajęciach postaramy się zapewnić przekazywanie zaawansowanej wiedzy w atrakcyjny i ciekawy sposób.

Nie wierzysz? Sprawdź opinie o nas od setek kursantów.

kurs_4

Nowoczesny program

Na naszym szkoleniu z treningu medycznego dowiesz się jak tworzyć profilaktyczne programy zdrowotne, analizować urazy, wady postawy i negatywne wzorce ruchowe, a także jak odpowiednio ćwiczyć na siłowni, zapobiegać kontuzjom, a nawet dążyć do powrotu do zdrowia po urazie kręgosłupa czy schorzeniach mięśniowo – stawowych.

 

Najbliższe terminy

z Trening medyczny

Maj 2025

Trening medyczny
12h

Trening medyczny

Wrocław

10.05.2025 - 11.05.2025

za 38 dni

699zł

Trening medyczny
12h

Trening medyczny

Poznań

10.05.2025 - 11.05.2025

za 38 dni

699zł

Trening medyczny
12h

Trening medyczny

Warszawa

10.05.2025 - 11.05.2025

za 38 dni

699zł

Autorski program szkolenia skonstruowany został w oparciu o wieloletnie doświadczenie, obserwacje rynku, ale przede wszystkim ogromną wiedzę naszych prowadzących. Również lata pracy wykładowców owocują programem nauczania pozwalającym na kompleksowe i wysokiej jakości szkolenie.

MODUŁ I

1. Znaczenie optymalnej ruchomości ciała dla zdrowia i zdolności wysiłkowych człowieka.
2. Zastosowanie ćwiczeń gibkościowych w różnych dyscyplinach sportu: sporty siłowe, sporty wytrzymałościowe, gry sportowe.
3. Postawa ciała i jej wpływ na ruchomość stawów.
4. Narzędzia treningowe – roller, piłka do masażu i guma – ich zastosowanie oraz znaczenie każdego z nich w procesie treningowym.
5. Metodyka rozciągania
6. Postawa ciała
7. Aktywacja mięśni: poprzecznego brzucha, najszerszego grzbietu, pośladkowych.
8. Nauka prawidłowego wzorca postawy ciała.
9. Miednica i staw biodrowy, ich wpływ na postawę ciała.

Techniki samodzielnego rozluźniania tkanek miękkich w obrębie miednicy i biodra z zastosowaniem: piłki, rollera i sztangi: mięśnie pośladkowe wielkie i średnie, rotatory bioder, biodrowo-lędźwiowy, naprężacz powięzi szerokiej, przywodziciele uda. Ćwiczenia poprawiające ruchomość biodra: wspomaganie wyprostu, zgięcia, przywiedzenia, odwiedzenia, rotacji zewnętrznej i wewnętrznej – praktyczne aspekty stosowania ćwiczeń. Techniki wspomagania ćwiczeń: dystrakcja, stretching wspomagany.

10. Kolano – prawidłowa funkcja stawu kolanowego.

Techniki samodzielnego rozluźniania tkanek miękkich w okolicy uda i podudzia: pasmo biodrowo – piszczelowe, zginacze kolana, prostowniki kolana, mięsień brzuchaty łydki, przywodziciele uda. Mięsień podkolanowy i jego znaczenie dla funkcji kolana. Ćwiczenia rozciągające wspomagające zgięcie i wyprost kolana. Znaczenie mechanizmu wyprostnego kolana i strategia zastosowania ćwiczeń w typowych dolegliwościach stawu kolanowego, określane jako: kolano skoczka, boczne przyparcie rzepki, chonodromalacja, stany po zerwaniu więzadeł. Praca z torebką stawową stawu kolanowego – wspomaganie zgięcia i wyprostu.

11. Staw skokowy i stopa.

Utrzymywanie prawidłowych łuków stopy, jako klucz do ruchomości stawu skokowego.Techniki rozluźniania tkanek miękkich w obrębie stawu skokowego i stopy z użyciem piłki, rollera i sztangi:  rozcięgno podeszwowe, miesień trójgłowy łydki, mięsień piszczelowy przedni, mm. strzałkowe. Ćwiczenia rozciągające wspomagające pracę stawu skokowego: zgięcie grzbietowe, zgięcie podeszwowe, pronacja, supinacja. Funkcjonalne rozciąganie torebki stawu skokowego – samodzielnie i z dystrakcją. Aktywacja łuków stopy. Przysiad, jako główne ćwiczenie funkcjonalne kończyny dolnej.

MODUŁ II

1. Rolowanie i inne techniki tkanek miękkich jako forma odnowy biologicznej.
2. Znaczenie pracy na tkankach miękkich dla hipertrofii mięśniowej.

Kręgosłup piersiowy.

Ruchomość odcinka piersiowego kręgosłupa i jej wpływ na postawę ciała, oddech i lokomocję. Wspomaganie wyprostu odcinka piersiowego kręgosłupa z użyciem rollera, wspomaganie rozciągania tkanek w okolicy piersiowo – brzusznej.

Łopatka.

Wpływ ustawienia kręgosłupa piersiowego na położenie łopatki. Techniki samodzielnego rozluźnia mięśni w obrębie łopatki z zastosowaniem rollera i piłki do masażu: mięsień najszerszy grzbietu, mięsień czworoboczny grzbietu mięśnie równoległoboczne, dźwigacz łopatki. Ruchomość łopatki, a ruchomość stawu ramiennego.

Staw ramienny.

Stożek rotatorów – techniki relaksacji powięziowej przy użyciu piłki i sztangi. Ćwiczenia poprawiające ruchomość obręczy kończyny górnej – rozciąganie mięśni piersiowych, najszerszych grzbietu, naramiennych, stożka rotatorów.

Ramię i łokieć.

Techniki samodzielnego rozluźnia mięśni w obrębie ramienia z zastosowaniem rollera i piłki do masażu: biceps, triceps, mięsień ramienny, mięsień kruczo-ramienny. Ćwiczenia poprawiające zakres ruchu zgięcia i wyprostu łokcia: rozciąganie mięśni ramienia. Praca z torebką stawową stawu łokciowego, dystrakcja.

Przedramiona i nadgarstki.

Techniki rozluźniania zginaczy i prostowników nadgarstka, aplikacje dla łokcia tenisisty i łokcia golfisty. Rozciąganie zginaczy i prostowników nadgarstka. Wspomaganie rotacji przedramion. Zwisy i podpory jako czynnik wspomagający funkcję kończyn górnych.

3. Kręgosłup jako całość.
4. Pojęcie mobilności  i stabilności.
5. Globalne techniki rozciągania kręgosłupa – wyprost, zgięcie, skłon boczny, skręt.
6. Elementy yogi, a mobilność kręgosłupa.

Opis:  Pojęcie „sport to zdrowie” nie ma żadnego sensu, jeśli osoba prowadząca zajęcia ruchowe nie rozumie praw ruchomości ciała ludzkiego. Brak zrozumienia zasad funkcjonowania stawów i mięśni nieuchronnie prowadzi do wystąpienia kontuzji. Dodatkowo zautomatyzowany, siedzący tryb życia doprowadza do powstawania w ciele wielu przykurczy, które negatywnie wpływają na motorykę i przedwcześnie eksploatują stawy. Aby nie dopuścić do takiego stanu rzeczy wystarczy wziąć udział w kursie z treningu medycznego / mobility, podczas którego będą realizowane zagadnienia właściwego funkcjonowania ciała ludzkiego. Kombinacja ćwiczeń z wałkiem, piłką i pozycji rozciągających poprawia zakres i swobodę ruchu oraz zdecydowanie wpływa na uzyskiwane wyniki sportowe. Mobility jest również nieodłącznym elementem każdego procesu rehabilitacji w stanach pourazowych, bądź zespołach przewlekłego bólu.  To obowiązkowa porcja wiedzy dla każdego trenera, instruktora i terapeuty.

Ponadto: Fizykoterapia, chłodzenie, terapia przeciwobrzękowa, terapia manualna, ćwiczenia izometryczne, bierne, czynne, proprioreceptywne, statyczne siłowe, wytrzymałościowe, dynamiczne, automobilizacje.

A tak wygląda to w praktyce 🙂

A tak opiniują absolwenci 🙂

Uczestnikiem szkolenia z treningu medycznego może zostać każda osoba zainteresowana poruszaną tematyką, która:

Ukończyła 18 rok życia.

Ukończyła 16 rok życia i posiada zgodę opiekunów prawnych na udział w szkoleniu.

Szkolenie treningu medycznego zwieńczone jest specjalnym certyfikatem w języku angielskim, które z powodzeniem można okazać pracodawcom na terenie całej Unii Europejskiej.

Szkolenie treningu medycznego realizowane jest zawsze przez 2 dni szkoleniowe w ogólnym wymiarze 12h zegarowych (2 x 6h). Zazwyczaj jest to piątek, sobota, niedziela. Oficjalne harmonogramy zawierające informacje organizacyjne uwzględniające miejsce i godziny szkolenia wysyłamy do wszystkich uczestników szkolenia treningu medycznego z dokonanymi opłatami najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć.

Uczestnictwo w szkoleniu z treningu medycznego wiąże się z uzyskaniem specjalnego certyfikatu z treningu medycznego w języku angielskim będącym dokumentem poświadczającym wiedzę na terenie całej Unii Europejskiej.

Dodatkowo wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

699 zł

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez Urząd Pracy? Tak.

Czy jest możliwość sfinansowania szkolenia przez pracodawcę? Tak.

Czy jest możliwość utworzenia indywidualnego terminu dla grupy zorganizowanej? Tak.

Darmowa wysyłka uprawnień? Tak.

Jakość, prestiż, kadra i program. To właśnie te 4 czynniki wpływają na 100% zadowolenie kursantów z tytułu uczestnictwa w naszym szkoleniu z treningu medycznego. Osoby odpowiedzialne za program i realizację kursu są gwarancją ogromnej porcji wiedzy tak bardzo przydatnej w codziennym życiu.

Nasze szkolenie z treningu medycznego jest jednym z najbardziej kompleksowych szkoleń tego typu na polskim rynku szkoleniowym i cieszy się ogromną popularnością w naszej Akademii.

Medical training, czyli trening medyczny / mobility to nic innego jak zajęcia personalne oraz grupowe, które w dużym stopniu mają charakter profilaktyczno – prozdrowotny, ale ukierunkowują się na aspekcie poprawy fizyczności danej jednostki. W większości przypadków, zajęcia te zakładają kontakt z jednostką o ograniczonej funkcjonalności z uwagi na nabyte urazy. Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej, nie obciążając i nie pogarszając przy tym bieżącego stanu zdrowia.

Szkolenie z treningu medycznego poszerzy Twoje horyzonty zawodowe oraz zakres kompetencji trenerskich czy instruktorskich, zwłaszcza w kontekście medyczno – terapeutycznym. Podczas naszych zajęć zapoznasz się z podstawami ludzkiej anatomii, dowiesz się o fundamentalnych aspektach medycznych oraz narzędziach, których możesz użyć w ramach pracy z Klientem.

Czy trening medyczny jest dla Ciebie? Tak, jeżeli pracujesz z Klientem i zależy Ci na poprawie jakości oraz zakresu swoich usług. Poszerzając swoją wiedzę o zakres treningu medycznego zdobędziesz możliwość precyzyjniejszych diagnoz oraz odpowiedniego doboru zestawu ćwiczeń. Dzięki czemu wzrośnie Twój autorytet oraz skuteczność w prowadzeniu Klientów.

Tak, jeśli chcesz  powrócić do zdrowia lub zapobiegać kontuzjom w ramach własnej aktywności fizycznej.

Nasze szkolenia z treningu medycznego stanowią gwarancję rozwoju dla każdego trenera, instruktora, również osoby postronnej, poszerzając zakres wiedzy o kolejny aspekt pracy z Klientem.

Trening medyczny, coraz częściej bezpośrednio łączony z aspektem mobility w zależności od terminów realizowany jest w miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kielce, Zielona Góra, Lublin, Białystok, Rzeszów.

 

Historie sukcesu

Mogą zainteresować Cię także:

Poniżej znajdziesz szkolenia o podobnej tematyce
Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najnowsze wpisy na naszym blogu

By / 02 stycznia 2020

Trening funkcjonalny – sposób na wzmocnienie ciała i poprawę kondycji

Trening funkcjonalny to coś więcej niż tylko zwykłe ćwiczenia. Można śmiało powiedzieć, że jest to nowoczesna i przyszłościowa forma aktywności fizycznej,która wyróżnia się na tle innych, użytecznością ćwiczeń, a także naśladowaniem ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Dzięki temu poszczególne grupy mięśni współdziałają ze sobą, zwiększając przy okazji naszą koordynację ruchową oraz gibkość.. Na tle innych […]

By / 27 grudnia 2019

Bezpieczny trening – kurs pierwszej pomocy

Każdy, kto trenuje, bez wahania zgodzi się z popularnym powiedzeniem, że „sport to zdrowie”. I choć aktywność fizyczna to fascynująca przygoda i wciągająca pasja, która pozwala przekraczać własne granice i zdobywać szczyty, niesie za sobą także duże ryzyko urazów i kontuzji. Należy pamiętać, że do wypadku może dojść wszędzie, zarówno na sali treningowej, siłowni, macie, […]

By / 19 grudnia 2019

Na czym polega psychologia sportu?

Według ogólnodostępnej definicji: „psychologia sportu zajmuje się wykorzystaniem teorii, zasad i technik zaczerpniętych z psychologii, w celu poprawy osiągnięć oraz rozwoju osobistego osób uprawiających ćwiczenia fizyczne i sport”. Jest to dość ogólny opis, który naszym zdaniem ma dużo głębsze znaczenie. Postaramy się nieco bardziej przybliżyć Wam ten temat. Czym jest psychologia sportu? Wraz z popularyzacją […]

Akademia Mistrzostwa Sportowego

Akredytowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Trenerów Personalnych
we Wrocławiu

pn-pt 9:00 - 15:00

contact img

Porozmawiajmy,
jesteśmy tu by Ci pomóc!

    Napisz do nas

    Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.